AnasayfaDalgıç Pompa Tamiri

Dalgıç pompa sıvı ya da ortamın tamamen içinde çalışan bir pompa çeşididir. Sıkı şekilde kapalı yapıda olan bu pompalar, hava ve su çıkışlarının olma ihtimali olmayan motorlarla çalışır.

Dalgıç Pompa Mekaniği Hakkında

Dalgıç pompanın tamamen sızdırmaz bir motoru vardır. Motorun etrafında ise bir muhafaza bulunur. Bu muhafaza genel olarak herhangi bir sızıntıya engel olmak için yağ dolu şekilde bulunur. Bu izolasyon sistemi sayesinde dalgıç pompanın en büyük avantajı herhangi bir dış etkene maruz kalmadan çalışabiliyor olmasıdır.

Mekanik salmastra sistemi, akışkanın motor kısmına girmesini engeller. Pompa direkt olarak boru, flexible boru ya da tesisata bağlı olarak çalışabilir. Pek çok çeşidi olan dalgıç pompanın kullanım alanları da farklıdır. Bu alanlar basınç gölü, derinlik, sıvının miktarı ve yoğunluğu gibi parametrelere bağlı olarak değişir.

Nerelerde Kullanılır

Dalgıç pompanın kullanım alanları çeşitlidir.

Modelleri farklılık göstermekle birlikte;

  • Çoğunlukla tarla sulama işleminde kullanılır.
  • Bunun dışında kanalizasyon ve drenaj işlemlerinde kullanılır.
  • Bir başka işlevi ise de açılan kuyulardan kaynak suyu çıkarmaktır.

Ancak kuyu işleminde dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Kuyunun derinliği önemlidir ve kuyuyu açacak olan dalgıç pompa bu derinliğe göre seçilmelidir. Bunun için kuyunun debisinin yeterli olup olmadığı da kontrol edilmelidir.

  • Yeraltı sularının su seviyesini kontrol etmek için de dalgıç pompadan yararlanılır.

Tamir Konusunda Yapılması Gerekenler

Bunun için gereken öncelikli adım, ürünün garanti süresi devam ediyorsa, temin ettiğiniz firmanın servisinden yararlanmanız gerekir. Eğer garanti süresi dolmuşsa dalgıç pompa tamiri üzerine hizmet veren herhangi bir firmadan da yardım alabilirsiniz.

Ancak bu noktada iyi bir araştırma yapmanız gerekir çünkü işini titizlikle yapan bir firmadan yapmak, maliyet açısından da size yardım edecektir. İşte biz de bu noktada devreye giriyoruz. İşini titizlikle yapan ekibimizle, her türlü tamirat işinizi, memnuniyetinizi esas alarak ve profesyonel şekilde gerçekleştiriyoruz.

Yaptığımız işlerin garantisini ise uzun süreli devamlılıkla veriyoruz. Bizimle çalışmanız halinde ürününüzü uzun vadede sorunsuz kullanabilmenizin yanı sıra, farklı işlemler için de hizmet talebinde bulunmanız için siz değerli müşterilerimize en iyi hizmeti veriyoruz. Bunun için sizi Bahçeşehir dalgıç pompa tamiri için hizmet verdiğimiz merkezimize bekliyoruz.

İletişim Bilgileri

info@cetintesisat.org
adres
Atatürk mah. Esentepe sk.
No:8 Kat:1 Atakent – Küçükçekmece / İstanbul

Acil Çağrı Hattı