AnasayfaHava Tesisatı

Ana boru şebekesinin kuruluş maliyetinin büyük kısmını hava tesisatı oluşturur. Maliyeti düşürmek için ise çoğu zaman boru çağı düşük kullanılmaktadır. Kısa bir süre sonra çapın düşük olması hava kaybına neden olur. Bu nedenle işletme içerisindeki maliyet yükselir. İyi bir planlama ile iyi bir usta tarafından hava tesisatı yapılmalıdır. Ortaya çıkacak sorunları bu şekilde önlemek mümkündür.

Firma olarak gerekli görülen projede yer alan tesisata en uygun malzeme ile ilgili yere uygulamasını yapıyoruz. İşletmenizin daha verimli ve daha az maliyetli olarak faaliyetini sürdürmesini hedefliyoruz. Bakırköy hava tesisatı firması olarak gerekli tüm hava tesisatı ihtiyaçlarınızda sizlere bir telefon uzaklığındayız.

Hava Tesisatı Nasıl Yapılmalıdır?

Bir tesiste hava tesisatı boruları yerleştirilirken elektrik bağlantıları ve su şebeke durumu hesaplanmalıdır. Proje haline getirilmelidir. Uygulama sırasında ise projede olabilecek bir sorunun tüm uygulamayı değiştireceği unutulmamalıdır.

İlk kez yapılacak ya da yapılmış bir tesisatı yenileyecek olunan durumlarda ana boru şebekesinin diğer boru şebekeleri ile çatışmaması gereklidir. Bu nedenle de eğer yapının projesinde yok ise mecburen dolambaçlı şekilde yapılması gerekebilir.

Dolambaçlı şekilde yapılan bir hava tesisatı ile kaçaklara neden olur. Proje aşamasında mutlaka ilgili ayrıntılar ile hava tesisat sistemi de belirtilmelidir.

Hava Tesisatı Türleri

  • Hava tesisatı ana boru iki türlü uygulanabilmektedir.
  • 1 Kullanım noktalarına gidebilen tek besleme hattı
  • 2 Halka düzeninde besleme hattı

Kompresör kısmı birbirine yakın şekildeki bir tesis için tek hatlı boru hazırlanması gereklidir. Tüm boru şebekesinin iyi bir şekilde desteklenmesi çok önemlidir.

Hava Tesisatında Kullanılması Gereken Boru Çeşitleri

İyi bir hava tesisatı projesinde boruların içerisindeki akışkanlık miktarı tespit edilerek, malzeme belirlemesi de yapılır. Hızlı bir hesaplama ile malzemelerin hangi tür ve hangi çap olacağı tespit edilir. Bu nedenle çelik çekme boru, bakır, pirinç, dikişli ve plastik borulardan projeye uygun olanı kullanılır.

Sektörde yılların tecrübesi ile çalışan ustalarımız ve personellerimiz ilgili uygulama için sizlerin alanına göre ve kullanımına göre en kaliteli malzemeyi kullanırlar. Uygulama sonrası ise Bakırköy hava tesisatı servisi olarak sizlere hizmet vermekteyiz.

İletişim Bilgileri

info@cetintesisat.org
adres
Atatürk mah. Esentepe sk.
No:8 Kat:1 Atakent – Küçükçekmece / İstanbul

Acil Çağrı Hattı